Najnižšie ceny
Doručenie na ïalší deò
Autorizovaný distribútor
Bezplatné doručenie vaporizérov

Vaporizér MIGHTY

299 €

325 € Ušetrite 26 €

MIGHTY Vaporizer
MIGHTY Vaporizer MIGHTY Vaporizer - vrch MIGHTY Vaporizer - bok MIGHTY Vaporizer - zahrnuté MIGHTY Vaporizer - Grinder MIGHTY Vaporizer - displej
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

299 €

325 € Ušetrite 26 €

299 €

325 € Ušetrite 26 €


Garantujeme Vám najnovšie modely vaporizérov. Tento model Vaporizér MIGHTY sme obdržali dňa 15 Nov. 2018.

4.4
Číta 35 Recenzia(e) | Napíšte recenziu

Vaporizér MIGHTY je tu! Tento vaporizér je ručne vyrobený v Nemecku spoločnosťou Storz & Bickel, ktorá je tiež výrobcom vaporizérov Volcano Vaporizer, a skladá sa z materiálov najvyššej kvality, ktoré zabezpečujú vysokú výdrž a funkčnosť.


Využitím kombinácie zahrievania vedením a prúdením sa dokáže vaporizér MIGHTY zahriať za niekoľko sekúnd a následne ponúka viditeľné obláčiky pary – bez ohľadu na to, či vaporizujete aromaterapeutické zmesi, oleje alebo vosky. Vo vnútri vaporizéra MIGHTY nájdete šikovnú chladiacu jednotku, ktorá sa dá jednoducho vybrať a vyčistiť. Vďaka duálnej lítium-iónovej batérii dokáže vaporizér MIGHTY vydržať 1,5 to 2 hodiny používania a obmedzenie vybíjania batérie má tiež užitočnú funkciu automatického vypnutia.


Kvalita pary vaporizéra MIGHTY je podobná ako u zariadení Volcano: je hustá, aromatická a čistá. Na rozdiel od ostatných prenosných vaporizérov má MIGHTY efektívny systém na tvorbu pary, ktorý ponúka príjemný zážitok bez potreby skúseností. Cena tohto jedinečného zariadenia sa môže zdať vysoká, ale zrejme pôjde o jediný vaporizér, ktorý budete kedy potrebovať!


Ak hľadáte prenosnú verziu, ktorá sa dá používať pomocou vášho smartfónu, pozrite si malého brata vaporizéru MIGHTY- vaporizér CRAFTY.

Vlastnosti

 • Plné prúdenie horúceho vzduchu
 • Výdrž batérie 1,5 - 2 hodiny
 • Presné ovládanie teploty
 • Duálna lítium-iónové batérie
 • Vysoko účinná výmena tepla
 • Automatické vypnutie
 • Zahriatie za 60 sekúnd
 • Veľký LED displej
 • Upozornenie vibrovaním

 

Príslušenstvo (zahrnuté)

 • Napájací adaptér
 • Podložka na kvapaliny
 • 3x náhradné clony
 • Čistiaca kefka
 • Grinder
 • Pomôcka na plnenie
 • Tesniace krúžky
 • Návod na použitie
 

Duálna lítium-iónová batéria

Vaporizér MIGHTY využíva duálnu lítium-iónovú batériu, ktorá vydrží niekoľko hodín súvislého používania. Dvojité balenie batérie umožňuje dosiahnuť dlhú prevádzku a využiť veľkú oblasť používania. Vaporizér MIGHTY sa dá aj s celkom vybitými batériami používať s napájacím adaptérom.

 

Pomôcka na plnenie

Na rýchle a čisté naplnenie plniacej komory môžete použiť pomôcku na plnenie, ktorá je zahrnutá do vaporizéru. Na mieste chladiacej jednotky je na vrch plniacej komory pripojená pomôcka na plnenie. Chladiaca jednotka zabezpečuje, že para sa ochladzuje a dosahuje optimálnu a bohatú arómu. 

 

Rýchle zahriatie

Vaporizér MIGHTY využíva širokú zahrievaciu komoru a vysoko efektívny nástroj na výmenu tepla, vďaka čomu poskytuje viditeľnú paru už pri prvom použití. Jednotka obsahuje tiež LED displej, ktorý poskytuje používateľom možnosť presného ovládania teploty vaporizácie. Vaporizér MIGHTY dokáže dosiahnuť nastavenú teplotu za približne 60 sekúnd. 

 

Záruka

Vaporizér MIGHTY získavate spolu s dvojročnou zárukou, ktorá je obmedzená na bežné používanie.

 

Ïalšie informácie

Dokáže vaporizova Aroma zmesi, Oleje, Vosky
Výrobca Storz & Bickel
Veľkos (dåžka x šírka x výška) 8 x 3 x 14 cm
Hmotnos vaporizéra 230 g
Štýl Čierna
Zdroj napájania Batéria
Zahrievací prvok Zahrievanie prúdením v kombinácii s vedením
Spôsob presúvania pary Priamy
Krajina výroby Nemecko
Záruka 2 roky

Recenzie položky Vaporizér MIGHTY

Priemerné hodnotenie:

4.4 Založené na 35 hodnotenia
 • 5 Star
   24
 • 4 Star
   6
 • 3 Star
   2
 • 2 Star
   0
 • 1 Star
   3

Worth every euro

Unstoppable Force
What a powerhouse! Not only is the Mighty Vaporizer portable and efficient, it also displays accurate temperature reading and provides for precise temperature control. This vaporizer also has a wide range of temperature. Honestly, this product is so easy to use that you’ll instantly realize you have purchased a gem. At least, that’s how happy I am with the product!

Really, this is an excellent product, releasing vapor that is cool and smooth. Vapor quality is outstanding, just like the whole product itself! The unit also has two rechargeable batteries so it helps me tremendously, especially when I’m on the go. I am highly recommending this product. In fact, I already blabbered about its great quality to friends and family!

Satisfied customer

Dahlberg
First of all, the product was delivered on time, which I think says a lot about the company. So, that’s a plus for the makers of Mighty Vaporizer. Second, I immediately noticed the quality of the product. It is definitely well-made. It looks durable and very sturdy. Because the pieces seemed to be tightly fit together, I actually thought I would dread cleaning this vaporizer. Alas! It was pretty easy! The parts come apart easily so I had no problem cleaning the unit. Vapor quality is also very smooth and cool.

I have nothing but praises for the Mighty Vaporizer and its makers. This product puts to shame many subpar vaporizers in the market! This is definitely a great purchase!

Smooth hits, thick clouds

Philvetter
I may be too drawn in with the Mighty already, because I think that other vaporizers don’t compare to this one. Aside from great service,I find that it helps to energize my mornings. There are also no horrible smoke taste, unlike other vaporizers in the market. This product gives you much smoother hits and great battery life, there’s just no going back to the other vapes that I previously used. I actually bought a spare one just in case I lose the first one or would need something as a gift.

It is a high quality product and without question, I give it five stars!

M I G H T Y

th3r3
This is my first vaporizer and I think this was a very good purchase! Tried to contact customer support before buying the product, especially because this is my first time purchasing something like this online. They've helped me with the decision tremendously! Customer support guided me through all the vaporizer choices professionally, and they were quite helpful, so thank you for that! Delivery time was accurate as well, so that's another plus one from me!

As for the product itself, customer support already oriented me with the functions and use, but it is still beyond what I imagined. The Mighty is indeed mighty! It is both portable and efficient. I am highly recommending this. Definitely worth your money!

This f*ing auto-shutoff

deep
I would give the Mighty vaporizer a five star for its amazing features, if not for its auto-shut off function which annoys me greatly. I have to continuously press a button before a minute runs out, or the vaporizer turns off. Pressing the power button every so often is a bit of a bother but I guess this is one of the compromises we have to make for the sake of having a quality vaporizer. I actually still think that this is the best vaporizer in the market. I do not regret having purchased the Mighty Vaporizer, especially because all its other features exceeded my expectations.

Nothing but love

Herman Trout
The Mighty is an excellent unit. I absolutely love it! I watched several videos about it before deciding on the purchase, and it performs exactly as advertised! Recommending this product because I have no complaints about it. It also helps that customer service is very keen on guiding me through the product and its functions.

I think this is the best hand held vape in the market so far. I actually used a Crafty before, but this one is a proving to be a better upgrade with a longer battery life, improved efficiency and portability. Consider me a very satisfied customer!

Quality > quantity

Musculer
Quality does indeed necessitate investment. I recommend the Mighty to all those looking to buy one, because it certainly lives up to its name! It is portable so I consider it one of my new favorite travel companions. Though it has an automatic shut off which can be a bit annoying, I understand that it is necessary. I decided to stick to using the product for around a month before I decided to write this review, and I still have no problems with the vaporizer yet!

Honestly, don’t bother with the cheap models that you’ll have to replace every now and then.

Best vape I have used

Stormea
The Mighty is very suited for my needs! I used a previous one that I bought cheaply but had problems with cleaning it. In the end, the old unit I used eventually broke down. With the Mighty, I seldom had any problems and I cannot emphasize how good the vapor quality is. The temperature control too is easy to use and has a wide range for whichever suits my preference. This product is worth it! The manufacturers did an amazing job in mixing air quality, durability and battery life.

Magic vaporizers customer support is also very friendly. They responded to me professionally when I emailed to ask about the rechargeable batteries. All in all, this is a must-have!

Great purchase

Salvador
I think that the Mighty is among those with the highest vapor quality. It is not hot, it tastes good, and it’s both cool and very smooth. I usually use the vapor quality as measurement if the product is worth it or not, and this vaporizer is really among the best! Battery life is also double with Mighty, since it has two rechargeable batteries. For me, this is definitely a plus. It is actually one of the reasons why I decided to buy the it. I can use it for around 90 minutes or so before I have to recharge the batteries again. Five thumbs up for this product! It was definitely a great purchase!

Too much overheating

Diukasss
This would have been a great purchase if the battery didn’t occasionally overheat. It is a bit irritating when you are using a product and you get a message to unplug it for around 15 minutes or so. It is also a bit difficult to clean which is definitely a negative. I actually had to buy a spare cooling chamber so I can still use the vaporizer while I clean the cooling chamber. I think this could still be improved. If the Mighty Vaporizer and its manufacturers can find a way to fix this, then I might consider continuing with the product. For now, I will hold off my recommendation to anyone wanting to purchase this vaporizer.

Celkovo 1 položiek 10 z 35

na stránku
Stránka:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4

Napíšte vlastnú recenziu

Píšete recenziu o: Vaporizér MIGHTY

Ako by ste ohodnotili tento produkt? *