COVID-19: Náš sklad nie je ovplyvnený. Dodacia lehota je 1 až 3 pracovné dni.
Najnižšie ceny
Doručenie na ïalší deò
Autorizovaný distribútor
Bezplatné doručenie vaporizérov

Arizer V-Tower

129 €

165 € Ušetrite 36 €

Arizer V-Tower
Arizer V-Tower Vaporizer Arizer V-Tower - Front Arizer V-Tower - Included Arizer V-Tower - Display Arizer V-Tower - Top
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

129 €

165 € Ušetrite 36 €

129 €

165 € Ušetrite 36 €


Garantujeme Vám najnovšie modely vaporizérov. Tento model Arizer V-Tower sme obdržali dňa 28 jún. 2020.

4.8
Číta 23 Recenzia(e) | Napíšte recenziu

Arizer V-Tower je elektrický vaporizér vhodný na každodenné používanie. LCD digitálny displej, kvalitná hadica, automatický vypínač a keramický zahrievací prvok sú chránené doživotnou zárukou. Vďaka prevedeniu vaporizéru V-Towers založenom na hadiciach sa odporúča samostatným používateľom vaporizéru, zatiaľ čo veľký brat z tejto série (Arizer Extreme Q) je pohodlnejší pre skupinové používanie.


Používaním nezávislej komory zabraňuje vaporizér V-Tower kontaktu materiálu so zahrievacím prvkom, čo vám šetrí čas potrebný na čistenie a umožňuje plynulejšiu vaporizáciu. Vonkajšok pozostáva z dobre prevedeného rámu, ktorý ja nafarbený s modernou polnočnou úpravou.


Potrebujete ďalšie informácie? Prečítajte si podrobný popis produktu a originálne používateľské recenzie nižšie!

Vlastnosti

 • Nová povrchová úprava - polnočný chróm
 • Kompaktnejšie prevedenie
 • Nová LCD obrazovka s jasným zobrazením
 • Rýchly keramický zahrievací prvok
 • Presné ovládanie teploty s troma senzormi teploty
 • Nový dizajn s pevnými obvodmi
 • Extra dlhý kvalitný bič

 

Príslušenstvo (zahrnuté):

 • Návod na použitie
 • Hadica vaporizéru
 • Koncovka hadice
 • Aromaterapeutická misa
 • Sklenená cyklónová misa
 • Nástroj na miešanie vaporizéru
 • Súprava sitiek pre vaporizér
 • Napájací kábel

 

Materiál a displej

Nakoľko je zahrievací keramický prvok chránený duálnymi stenami z nehrdzavejúcej ocele, zostáva vaporizér V-Tower dostatočne chladný na to, aby ste sa ho dotkli počas prevádzky. Vo vnútri vaporizéru sa nachádza komnata, ktorá je utesnená netoxickou izoláciou, ktorá oddeľuje zahrievací prvok od materiálu. Kryštálovo čistý LCD displej s modrým podsvietením umožňuje jednoduché čítanie a jednoduché prispôsobenie teploty.

 

Arizer Tech navrhol vaporizér V-Tower tak, aby bol čo najodolnejší a najúčinnejší, čo viedlo k vytvoreniu jeho vertikálneho dizajnu. Využitím tohto dizajnu sa umožňuje rovnomerné prúdenie vzduchu, ktorý uvoľňuje z vašich aromaterapeutických zmesí arómu. Navrchu vaporizéru je pripojená cyklónová misa, ktorú mnohí považujú za najlepšiu momentálne dostupnú komoru vaporizéru na trhu. Všetko sklo bolo otestované a má laboratórnu kvalitu.

 

Systém hadíc

V súprave je zahrnutá hadica lekárskej triedy z netoxického materiálu. Nakoľko je aróma najvyššou prioritou, trubica je vytvorená z tepelne otestovaného skla, čo znamená, že vôbec neriskujete zdravie ani chuť gumy! Pripájacia misa, ktorá spája cyklónovú misu a koncovku je vyrobená zo skla, ktoré sa nielen ľahko čistí, ale tiež vymieňa. Vďaka tomu môžete používať vaporizér bez baktérií, dokonca aj keď ste s priateľmi v období chrípky. Hadica sa dá otáčať o 360 stupňov okolo vaporizéru V-Tower, vďaka čomu si môžete hadicu s priateľmi podávať celkom jednoducho.

 

Funkcia automatického vypnutia

V-Tower má funkciu automatického vypnutia, ktorá je do zariadenia integrovaná s 2 alebo 4 hodinovým nastavením. Už sa viac nemusíte báť, či ste vaporizér nezabudli vypnúť!

 

Záruka

Na elektroniku vaporizéru Arizer V-Tower sa vzťahuje 3 ročná záruka, zatiaľ čo na keramický zahrievací prvok sa vzťahuje doživotná záruka.

 

Ïalšie informácie

Dokáže vaporizova Aroma zmesi
Výrobca Arizer Tech
Veľkos (dåžka x šírka x výška) 8 x 3 x 14 cm
Hmotnos vaporizéra 387 g
Štýl Strieborný
Zdroj napájania Zástrčka
Zahrievací prvok Keramický
Spôsob presúvania pary Hadica
Krajina výroby Kanada
Záruka 3 roky

Recenzie položky Arizer V-Tower

Priemerné hodnotenie:

4.8 Založené na 23 hodnotenia
 • 5 Star
   19
 • 4 Star
   4
 • 3 Star
   0
 • 2 Star
   0
 • 1 Star
   0

A really magicvaporizer

Buddy
I'm a newbe to vaping, I got a cheap twenty quid eBay vap; just to see is vaporizing my herbs was the way to go, and threw my old pipe after five minutes of trying that.

So next step was to decide on an affordable desk top vap, so for me this Arizer V Tower was a no brainer. Two very small niggles, the whip tubing (probably just because its new) has a sticky feel, and also seems to have a static charge; so pet hairs and any debris stick to it like a magnet. Also Arizer could be more helpful in the manual by telling you how to switch the LCD readout from °C to °F.

Apart from that, well the flavor of the vapor is wonderful, its much cooler than the cheap vap. I also read that accurate temperatures are crucial from a medical users point of view; when it comes to extracting the most benefit from your medicinal herbs. Well I've been watching the screen on this unit for the past hour now; with it set to my sweet spot of 400 °F its not veered more than one degree from the set temperature for the whole of that time.

If the summer ever gets here hahahahaha, I shall get a better portable vap, to take out to my favorite park bench. Just have to decide between the Solo 2 or the ArGo because Arizer is definitely a brand I shall stick with.

Amazing

John_90
Just got this delivered last week and I am more than happy with this purchase! Really easy to use and understand, didn’t bother reading about it ☺ And for this price, with this reliable and fast fast delivery, whats there to think about? Its my second time buying here on Magic and I will be back for a third time, believe me! If I had to say one “bad” thing about its that the charger is a bit ugly haha but who cares?? Everything else is really amazing about this vape so If you think about buying one – just press the button and do it ! You wont regret it!!

Satisfied with this Tower

Stefan Dijks
The whole idea with vaporizers is just stunning! And this store is really the same :) I was impressed by their good attitude and fast delivery! Best around probably… Anyway, this V-Tower works just fine for me! But I think I will buy the bigger one, Extreme Q, in a short time because I always have some friends over and from what Ive heard that one is better then. But for now, this is great! It won’t be standing in some dark corner if I decide to get the Extreme q. This vaporizer does its work and more! So I can honestly recommend to any one thinking about getting just this one or any vaporizer for that matter. For this price (free shipping!!) it’s a bargain.

Best vape store!

Daniel
This store is by far the best. I purchased this Arizer V-Tower a couple of months ago and so for I am only satisfied. No problems what so ever. The shipping time was only 2 working days to Sweden. And the price was really what made me look at this vape. At first I didn’t look at any vape under 200 euros but a friend of mine told me about this one. I read a few reviews and decided to give it a try. Now I see myself telling all my friends about this! So there is basicly nothing else to say. Fast shipping, good product, no strange errors or overheating. Just buy it!

BUY

Ragdoll
People have to buy this! It’s a must for anybody in this game. Newcomers, oldtimers, everybody. Very easy to use, great display system. Once you find your way to use it witht he temperature, fan etc you will love it. MagicVaporizers deserves a big applause, lot of information about each vaporizer and no plain text that nobody reads, very informative and serious. Fast shipping and well packed. Talked to a guy who bought a similar vaporizer from another store and it seemed to have been used already and it started having charging troubles after only one week. I have now used this V-tower for approx.. 8 months and it never fails!!

Great vape!

Onlinehustler
I was looking at this V-tower and the Extreme Q model. Since I am the only one to use it I went for this V-tower. Price was very attractive too. And speaking about prices, its good that Magic Vaporizers has free shipping: what you see is what you get. No weird extra fees or stuff like that. Straight forward site overall with lots of good info. Great reviews on here as well. Everything is in the same place, you just need to go here and everything you need is right here. Info, reviews, etc- So why wait, just order it! I will def be back soon!

Totally satisfied

F&R
We have been using the V Tower for a little over a week now. The learning curve wasn’t as tough as I’d imagined, we’re getting the hang of setting the proper temps, there’s still more to learn and to vape. For a couple who had never vaporized before, we are convinced it’s the only way to go after experiencing the V tower. Quick and painless (free) delivery, and great pricing, the whole package. We will be back. Thanks MagicVaporizers

Love it

Jonas
Had this for about a month and love it!! Took a few tries to get the temp/flow down but after some experimenting found the sweet spot. Great service from friends at MV

Buy buy buy

Fish
Ordered on Friday and received the item on Monday! (Very fast shipping) These guys are great to deal with and have a high level of service. I would recommend the Arizer Extreme Q if you want to take advantage of the fan option (for balloons) and the extra essentials you get.

Nonethless, I would definitely recommend them and look forward to another future purchase.

almost perfect

Jonas
The only reason I give it 4 stars in design is because it doesn't have a valve for when you use the bag. Other than that I have used it every day for the last year and a half and it works perfect every time.

Celkovo 1 položiek 10 z 23

na stránku
Stránka:
 1. 1
 2. 2
 3. 3

Napíšte vlastnú recenziu

Píšete recenziu o: Arizer V-Tower

Ako by ste ohodnotili tento produkt? *