Najnižšie ceny
Doručenie na ïalší deò
Autorizovaný distribútor
Bezplatné doručenie vaporizérov

Flowermate V5.0S Pro

129 €

169 € Ušetrite 40 €

Flowermate V5.0S Pro
Flowermate V5.0S Pro - Blue Flowermate V5.0S Pro - Side Flowermate V5.0S Pro - Top Flowermate V5.0S Pro - Bottom Flowermate V5.0S Pro Flowermate V5.0S Pro - Back
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

129 €

169 € Ušetrite 40 €

129 €

169 € Ušetrite 40 €


Garantujeme Vám najnovšie modely vaporizérov. Tento model Flowermate V5.0S Pro sme obdržali dňa 15 Mar. 2018.

4.3
Číta 14 Recenzia(e) | Napíšte recenziu

Flowermate V5.0S Pro je diskrétny prenosný vaporizér 3 v 1 vhodný na suché bylinky, vosky a oleje. Vďaka silnej batérii Samsung má najnižšiu zahrievaciu dobu zo všetkých Flowermate vaporizérov. Vyrába čistú a hustú paru aj vďaka plne izolovanému toku vzduchu, ktorý vedie priamo zo zahrievacej komory do náustku a je oddelený od elektronických komponentov. Náustok je vyrobený z teplu odolného borosilikátového skla a dá sa diskrétne skladovať v skrytom oddelení vo vnútri samotného prístroja.


Ďalšou výhodou Flowermate V5.0S Pro je jeho rýchlosť nábehu. Naplňte prístroj bylinkami podľa chuti, umiestnite OLED displej a použite tlačítko plus/mínus na nastavenie požadovanej teploty od 40° C - 230° C. Spustite proces zahrievania a zhruba za 30 sekúnd môžete začať vdychovať husté obláčiky pary. Iné vaporizéry z tejto cenovej kategórie nevydržia dlho, avšak dve veľmi kvalitné zabudované batérie vo Flowermate V5.0S Pro vám umožnia nepretržité 2,5 hodinové použitie prístroja. 


K dispozícii v čiernej a modrej farbe. 

Vlastnosti

 • Nastaviteľný tok vzduchu
 • Úplne izolovaná vzduchová cesta
 • Digitálna kontrola teploty
 • Vyrobený z najkvalitnejších medicinálnych materiálov
 • OLED displej
 • 2,5 hodinová životnosť batérie
 • Teplota od 40° C do 230° C
 • Praktická odkladacia priehradka

 

Príslušenstvo (zahrnuté)

 • Sklenený náustok
 • 5x sitko z nerezovej ocele
 • Nabíjačka
 • Nádobka na tekutinu/vosk
 • Nádobka na suché bylinky
 • Čistiace príslušenstvo
 • Baliace potreby

 

Vylepšenie Flowermate V5

Flowermate V5.0S Pro robí všetko ako V5.0, ale o niečo lepšie. Vďaka novému LCD displeju sa rýchlejšie zohreje, má dlhšiu životnosť batérie, vylepšenú ohrievaciu komoru, digitálne riadenie teploty a novú maximálnu teplotu (230°C), takže prekonáva svojich predchodcov s veľkým odstupom. Novinkou tejto verzie je, že ukazuje zostávajúcu životnosť batérie, takže si viete naplánovať, kedy je čas vaporizér znova nabiť.

  

Maximálna životnosť batérie

2600 mAh Samsung batéria vo FlowerMate V5.0S Pro vám umožní vdychovať paru pri plnom nabití až 2,5 hodiny (~10 celých posedení). Môže sa tomu vyrovnať len pár iných vaporizérov, ale sú to vaporizéri, ktoré stoja omnoho viac ako tento.

 

Multifunkčnosť

Flowermate V5.0S Pro má pohodlné vymeniteľné nádobky, čo znamená že môžete vdychovať suché bylinky ako aj koncentráty v podobe voskov a tekutín. V balení sú dva rozdielne typy nádobiek, nádobka na suché bylinky a nádobka na tekutinu/vosk.

 

 • Nádobka na suché bylinky sa používa na vdychovanie suchých rastlín počas chôdze, keďže sa tak udrží všetko na mieste. Normálne však na vdychovanie suchého materiálu nepotrebujete žiadnu nádobku.
 • Nádobka na tekutinu/vosk sa používa ak chcete vdychovať koncentáty ako sú vosky a oleje. Umiestnite váš koncentrát do nádobky na tampón z organickej bavlny a následne vložte nádobku do vaporizéra.

 

Záruka

Všetky Flowermate súčasti nakúpené od MagicVaporizers majú dvojročnú záruku, ktorá je obmedzená na bežné používanie (záruka 6 mesiacov platí pre batériu). 

Ïalšie informácie

Dokáže vaporizova Aroma zmesi, Oleje, Vosky
Výrobca Smiss
Štýl Black or Blue
Zdroj napájania Battery
Zahrievací prvok Conduction (Ceremic Heating Element)
Spôsob presúvania pary Direct
Krajina výroby China
Záruka 2 years

Recenzie položky Flowermate V5.0S Pro

Priemerné hodnotenie:

4.3 Založené na 14 hodnotenia
 • 5 Star
   9
 • 4 Star
   2
 • 3 Star
   2
 • 2 Star
   0
 • 1 Star
   1

Extract The Maximum Flavour

Vittorio
My Flowermate v5.0 s pro is an astounding companion whenever I need to find a proper smoke. It not only comes with a discrete three in one portable vaporising feature of using herbs, waxes as well as oils, but it also contains one of the most powerful battery from Samsung which has an extremely short warm up time. This is very much needed in order to extract the maximum flavour for each and every smoke, and it comes in very handy for the people looking at a good quality smoke. Moreover, the heating chambers are also separated, and the air path is also isolated leading to the heating chamber containing the flavorful smoke. The mouthpiece that I use is also resistant to the heat, therefore I only get cool smoke in my lungs.

There Are Appropriate Heating Chamber Screens

Fredrik
One good thing that I can say about my new Flowermate v5.0 s pro is that it does not require a lot of time for you to learn the interface. It is extremely easy, and even an amateur would be able to use it without any problems whatsoever. There are appropriate heating chamber screens that you can also purchase in order to customize this particular product. Moreover, it has a very large OLED display that contains all the necessary information that you need to know about your vaporizer. The mouthpiece is also made out of borosilicate glass, and it can be easily hidden in a compartment which is located within the unit. This makes it very easily transportable, and a wonderful travel companion that can travel in your pocket.

only beneficial to me

Adone
When I want to take a hit of smoke in my new flowermate v50s I have a smile in my face. It is mainly due to the huge amount of smoke which emanat from the vape machine, which is not only beneficial to me, but also makes it a worty time to spend smoking.

giant OLED screen

Abelardo
The cost of the flowermate v50s was a bit out of reach for my budget but when I heard about the facilities like a giant OLED screen, ease of use and the adjustable air flow, I knew I had to buy it. It was the best decision I have done in a long time.

exellent

giorgos
very trust site for shopping online. the flowermate pro is working perfect.so i will like to thanks you for your service.

Affordably and Good!

Michael
The vape world can feel like a jungle at first but here on Magic Vaporizers its all very easy to overview and understand the differences between each vape. I chose this one mainly for the price but also because of the design! Have had zero problems with it and I use it 3-4 times a week (for almost a year now) so it’s a good vape I’d say! Had a X-Vape before but it stopped working correctly after only a month. And it costs the same! So I would recommend this one to anybody looking for a good and not too expensive vape!

So far so good!

Logan
I got my vape – V5.0S Pro – just a few weeks ago and so far it works without any difficulties at all! I have a stationary one too that I use at home but this is a perfect complement. Warms up very fast (compared to my old one that never got fully warm before it crashed completely) and does it job with no hassle. Recommended! Also this site is highly recommended!! The shipping is for free and indeed fast too!! Im satisfied and will be back when its time for an update

Buy itt

Klill
this is actually a good and reliably little thing! Me I used mine for almost a year everyday with no problems at all! For this price its a must to buy! Its no cheap and halfworking vaporizer, its a good and nice looking thing here! Does its job like it should. Think its good for firsttimers! When its time for new vaporizer I will buy here. Great site wit lots of information and they offer free shipping on all products which is very very thankful.

Great!

Bjorn
I have had a few vapes over the years but this is one of my favs. Some others I had was working fine one day, only to break the next. But this one has stayed loyal all the time without any trouble! So big up for Flowermate V50S Pro! Dont look at the price and think its a bad choice because I know more expensive vapes that broke while this one is still warming and vaping ☺ and this is by far the best place to get you vape too! I was surprised by the fast delivery time! Many sites indicate that they have guaranteed shipping times etc, some even charges you extra for faster shipping. But here the shipping is always free and always fast! So thanks a lot for this Magic vaporizers and to anybody thinking about getting a Flowemate V50S pro – get it!

All good

Warren
Ok, I bought this Flowermate Pro a while back and it has been working fine all the time for me. So imo its a affordable and reliable little vape! Warms up fast (always does, not only when it was new) and feels really fresh and clean. Its actually my third vape I bought from MagicVaporizers and I must say..they are really a great store for vapes! It only took 2 days to get it and the support here is awesome. Keep it up guys!!

Celkovo 1 položiek 10 z 14

na stránku
Stránka:
 1. 1
 2. 2

Napíšte vlastnú recenziu

Píšete recenziu o: Flowermate V5.0S Pro

Ako by ste ohodnotili tento produkt? *