COVID-19: Náš sklad nie je ovplyvnený. Dodacia lehota je 1 až 3 pracovné dni.
Najnižšie ceny
Doručenie na ïalší deò
Autorizovaný distribútor
Bezplatné doručenie vaporizérov

Easy Valve or Solid Valve

Pri zakupovaní vaporizérov Volcano sa musíte rozhodnúť, ktorý model si chcete kúpiť (či Volcano Classic alebo Volcano Digital). Dostanete na výber tiež dva odlišné systémy ventilov: Solid Valve a Easy Valve. Zostavili sme pre vás zoznam výhod a nevýhod, vďaka čomu sa môžete informovane rozhodnúť:

 Easy Valve or Solid Valve for the Volcano Vaporizer


Easy Valve

Do navrhnutia ventilu Easy Valve bola investovaná značná doba výskumu a uvažovania. Už viac nie je potrebná údržba, čistenie a pripájanie nového balónika k ventilu, čo šetrí čas, ktorý tak môžete využiť efektívnejšie... napríklad využívaním vaporizéra! Balónik je už pripojený k ventilu, ktorý je možné okamžite pripojiť k vaporizéru. Keď sa už viac balónik nebude dať použiť, jednoducho ho zahodíte a začnete používať nový – brilantné! So súpravou Easy Valve dostanete tiež 5 balónikov, plniacu komoru a 3 horné a spodné clony – každý balónik vydrží približne rok každodenného používania. Komora Easy Valve je tiež mierne širšia než komora Solid Valve, následkom čoho je rýchlejšie odparovanie z dôvodu väčšieho odparovacieho povrchu. Negatívom Easy Valve je to, že balóniky sú vyrobené vopred, preto si nemôžete prispôsobiť ich veľkosť a taktiež ich budete musieť neskôr vymeniť. Ako sme spomínali už skôr, balónik vydrží približne rok, čo je nie je také zlé, no v dlhodobom horizonte to môže v porovnaní so súpravou Solid Valve vyjsť drahšie.

 

Easy Valve for the Volcano VaporizerEasy Valve for the Volcano Vaporizer


Solid Valve

Solid Valve je originálny a štandardný ventil pre vaporizér Volcano. Súčasťou súpravy sú 3 metre balónového materiálu, pomocou ktorého si môžu používatelia vytvoriť svoje vlastné balóniky s veľkosťami, aké im vyhovujú. Štandardne sa z tohto materiálu dá vyrobiť 5 - 6 balónikov. Ak by ste napríklad chceli väčšie balóniky, je to tiež možné, no materiál vám postačí iba na približne 3. Opäť to všetko závisí od vašich preferencií. Súprava balónikov by sa mala nahradiť po vyčistení ventilu, ale každý balónik postačuje na približne 50 - 100 použití. Namiesto oficiálneho materiálu na balóniky Volcano môžete použiť tiež akékoľvek tepelne odolné vrecúška do rúry, ktoré sú lacnejšie – ubezpečte sa však, že používate tepelne odolné vrecúška a NIE plastové vrecúška na potraviny. Nevýhodou je, že prvé balóniky môžu byť mierne náročnejšie na výrobu a ventil sa ťažšie čistí a vyžaduje si viac údržby (z dôvodu vyššieho počtu súčastí). Pri používaní po čase vznikne vo ventile lepkavé rezíduum, no pravidelná údržba uchová ventil v dobrom stave.

 

Solid Valve for the Volcano Vaporizer

 

Easy Valve –   Výhody a Nevýhody

Výhody

Nevýhody

Nie je potrebné čistenie ani údržba Nakupovanie nových častí môže byť v dlhodobom horizonte drahšie
Plniaca komora má väčší povrch, čo zabezpečuje rýchlejšiu tvorbu pary

Vopred vyrobené balóniky znamenajú, že nemôžete prispôsobiť ich veľkosť


Solid Valve – Výhody a Nevýhody

Výhody

Nevýhody

Môžete si prispôsobiť preferovanú veľkosť balónika Vytvorenie balónikov môže byť spočiatku zložité
Nové balóniky sa dajú vyrobiť zo štandardných vreciek do rúry, čo je cenovo výhodnejšie Z dôvodu vyššieho počtu dielov je potrebná pravidelná údržba a čistenie