COVID-19: Náš sklad nie je ovplyvnený. Dodacia lehota je 1 až 3 pracovné dni.
Najnižšie ceny
Doručenie na ïalší deò
Autorizovaný distribútor
Bezplatné doručenie vaporizérov

Časté Otázky

Naši odborníci radi odpovedajú na otázky, a to obzvlášť, čo sa týka vaporizérov.

Niektoré otázky počúvame neustále, preto sme zložili zoznam, ktorý vám sprístupňujeme. Ak nevidíte svoju otázku tu, jednoducho nám ju odošlite prostredníctvom stránky Služby zákazníkom a jeden z našich odborníkov vám s radosťou odpovie na všetky vaše otázky a nejasnosti.

 

1. Čo je to vaporizér?

Vaporizér je zariadenie, ktoré zahrieva aromaterapeutické zmesi na teploty, ktoré uvoľňujú arómy do aromatickej pary.

 

2. Načo sa vaporizéry používajú?

Vaporizéry sa používajú na zahrievanie rôznych typov aromaterapeutických zmesí a uvoľňovanie aróm z pary. Počas celej histórie a v rôznych kútoch sveta sa tradične využívali esenciálne oleje eukalyptu, rozmarínu, kamilky, jazmínu, medovky, ruže, šalvie a tymianu v parfumoch a kadidlovým zmesiach, nakoľko majú priaznivé účinky na telo a myseľ. 

 

3. Zahŕňajú vaporizéry vyrobené mimo Slovenska tiež napájací adaptér?

Áno! Všetky vaporizéry, ktoré si adaptér vyžadujú, budú fungovať vo všetkých krajinách Európy s výnimkou Spojeného kráľovstva a Švajčiarska.

 

4. Môžem si objednať samostatné náhradné diely?

Áno, samozrejme. Uchovávanie vaporizérov bez zašpinených alebo poškodených dielov je najlepší spôsob, ako dosiahnuť dlhú životnosť všetkých dielov. Pre každý poskytovaný výrobok však ponúkame kompletný inventár náhradných a nových dielov.

 

5. Aká údržba sa zvyčajne vyžaduje?

Najdôležitejšia súčasť údržby vaporizéru je zamedzenie hromadeniu rezídua. Každý vaporizér si vyžaduje mierne odlišný spôsob údržby, avšak väčšina vaporizérov má odnímateľné clony, ktoré umožňujú bezproblémovú výmenu a mnoho našich vaporizérov je vybavených čistiacimi súpravami, ktoré pomôžu uchovať arómu vašej pary. S kúskom starostlivosti môže váš vaporizér dlho zostať čistý a bude vám tak poskytovať bohatú paru.

 

6. Môžu mi vo vaporizéry prísady začať horieť?

Zvyčajne nie. Niektoré vaporizéry majú široké rozsahy teplôt, pričom najvyššia teplota môže v prípade niektorých citlivých prísad viesť k vznieteniu. Niektoré vaporizéry, ako napríklad vaporizéry značky Volcano, nedokážu dosiahnuť teplotu nad 230°C, a preto nie je možné väčšinu materiálov vznietiť. Vždy postupujte opatrne, aby ste sa ubezpečili, že vaporizér nie je nastavený nad maximálnu teplotu vaporizácie.

 

7. Ktorú teplotu si mám zvoliť?

Hoci je ideálna teplota odlišná v prípade každého vaporizéru a typu materiálu, ľahko zistíte, že teplota je správna, keď uvidíte jemnú priehľadnú bielu paru. Sotva viditeľná para často naznačuje, že buď nie je teplota dostatočne vysoká, alebo bola vyčerpaná zmes a je potrebné znova naplniť komoru. Najlepší spôsob, ako nájsť vašu obľúbenú teplotu, je začať na nízkej a postupujte ju zvyšovať, až kým sa neuvoľnia vaše požadované arómy.

 

8. Koľko trvá doručenie?

Bežné doručenie spoločnosťou UPS v SK trvá 1 - 5 pracovných dní a mimo SK trvá 4 - 7 pracovných dní.

 

Všetky zásielky vo všeobecnosti odosielame do 24 hodín od prijatia objednávky. Ak využívate našu ponuku bezplatného doručenia, na svoju zásielku môžete čakať už o 3 dni. Hoci môže doručenie niekedy oneskoriť proces platby, viac než 80% objednávok sa doručí v priebehu 5 dní od nákupu. Nezabúdajte, že objednávky uskutočnené cez víkend sa odošlú až cez najbližší pracovný deň.

 

Prečítajte si viac o doručení na stránke doručenia.

 

9. Do ktorých krajín zasielate tovar?

Vaporizéry zasielame do všetkých krajín Európy.